top of page
Szukaj
  • biuro0755

Jak schudnąć po pandemii

Zaktualizowano: 28 maj 2020


Domowa izolacja, to jeden z powodów dlaczego częściej niż zwykle sięgamy do lodówki. Dzieci w domu, praca zdalna, a co za tym idzie mało ruchu i statyczne spędzanie wolnego czasu, to sytuacja w której obecnie się znaleźliśmy. Dobrze wiemy, że taki styl życia jest spowodowany również naszym lenistwem, ale nie mamy motywacji żeby z tym walczyć. Rzadziej wychodzimy z domu, rzadziej ubieramy się elegancko, a strój jaki stał się codziennym, to dres. Przestaliśmy zwracać uwagę na swój wygląd, stawiając na wygodę.

Nie dajmy się zwariować. Idzie lato i wymarzony urlop nad polskim morzem, a może w górach czy nad jeziorem. Będziemy chcieli pokazać swoje ciało po pandemii. Trzeba zatem wziąć się ostro do pracy! Poniżej przedstawiamy kilka propozycji jak schudnąć przed wakacjami, nie utrudniając sobie specjalnie życia codziennego:

  1. Jak najczęściej poruszaj się pieszo - jeśli masz rower postaraj się chociaż dwa razy w tygodniu urządzić sobie przejażdżkę do sklepu.

  2. Poćwicz w trakcie codziennego sprzątania - zrób przysiady, skłony lub wymachy rąk, a jeśli lubisz prace ogrodowe- cudownie, bo to dodatkowa porcja ćwiczeń!

  3. Intensywnie spędzaj czas z dziećmi. Idź na spacer, na rower zamiast siedzieć na placu zabaw, pograj z dzieckiem w piłkę. Poskacz na skakance, pokręć hula-hop, pobaw się z dziećmi w berka.

  4. Znajdź więcej czasu na zjedzenie posiłku, przeżuwając pokarm dokładnie, jedząc małe kęsy, które w znaczny sposób wpływają na szybsze trawienie. Staraj się pić jak najwięcej płynów, niesłodzonych.

  5. Staraj się wyspać. Nie oglądaj filmów do 1 w nocy. Kolejny odcinek możesz obejrzeć następnego dnia :) Minimum 7 godzin snu, to podstawa dobrego samopoczucia i prawidłowego metabolizmu,a brak snu sprzyja nadwadze!

Jeśli więc skusisz się na wyjazd i postanowisz spędzić wakacje nad polskim morzem, koniecznie odwiedź nasze Centrum, zlokalizowane w Lech Resort & Spa w Łebie, chętnie wspomożemy twoje odchudzanie proponując ci wyspecjalizowane zabiegi odchudzające XXI wieku takie jak: body space spacer w podciśnieniu, BOA, czy fale radiowe.

20 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page