top of page
Szukaj
  • biuro0755

Nadmorski jod znakomitym lekarstwem na problemy zdrowotne

Pierwiastki chemiczne odgrywają znaczącą rolę w naszym organizmie. Jod odpowiada za prawidłową pracę tarczycy. Jego niedobór może spowodować poważne problemy zdrowotne. Brak tego pierwiastka przyczynia się do powstania tzw. wola, czyli przerostu gruczołu tarczycy, powodując jej niedoczynność. Jest to poważne schorzenie, szczególnie w przypadku dzieci i kobiet w ciąży.

Objawami niedoboru jodu są m.in.: uczucie senności i brak energii, podwyższony poziom cholesterolu, problemy z metabolizmem czy odpornością. Suche i wypadające włosy, problemy z cerą, łamiące się paznokcie to jeden z efektów widocznych przy braku jodu. Innym skutkiem braku tego pierwiastka w organizmie jest również zbyt szybkie przybieranie na wadze lub brak efektów odchudzania.

Człowiek potrzebuje tak naprawdę niewiele jodu, bo zaledwie 200 mikrogramów dziennie. Jednak na terenach w których występuje jego niedobór w wodzie i powietrzu, trudno dostarczyć organizmowi nawet tak niedużą dawkę. Na szczęście nad Bałtykiem jest go pod dostatkiem, bo to jeden z najbogatszych w ten pierwiastek regionów na świecie! Zawarty w Bałtyku jod, uwalnia się także do powietrza i opada na ziemię, a najwięcej jest go w odległości około 350 m od brzegu. Dlatego tak wartościowe są długie spacery po plaży, szczególnie podczas wietrznej pogody. Kiedy wracając z takiego spaceru, wydaje nam się, że czujemy się lepiej to prawda. Jod wchłania się także podczas kąpieli morskich, przez skórę. Wniosek jaki się od razu nasuwa jest taki, że im dłuższy pobyt nad polskim morzem tym większą dawkę jodu możemy dostarczyć swojemu organizmowi.

Przebywając w Łebie koniecznie wesprzyj swoje leczenie jodem dodatkowymi zabiegami leczniczymi z zakresu inhalacji solankowych oferowanych w naszym ośrodku rehabilitacji leczniczej MediSPA.

30 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page